שאלות נפוצות

 

בחלק זה נכלול את השאילות הנפוצות ביותר שהלקוחות שלנו שלחו אלינו:

 

? 1.האם החוק חל רק על יהודים ספרדים

 

לא. יהודים ספרדים זכאיםת לאפשרות לקבל את המסמכים הנחוצים מהקהילה שלהם והרבנות בקלות רבה יותר. אם אביכם או סבכם ממוצא יהודי-ספרדי, באפשרותכם לעבד את הבקשה שלכם, או אם יש לכם שמות משפחה המשמשים בדרך כלל בקהילות הספרדיות, אפשר גם לבקש ולאחר מכן לערוך את החקירות המתאימות לעץ הגניאלוגי שלכם.

 

  1. האם אפשר למלא את התפסים בקונסוליה של ספרד או פורטוגל?

 

 

 

 

 

בהתאם לסוג התהליך ולקונסוליה שבחרתם. בכול מקרה, החלק העיקרי של התהליך אינו מתנהל בקונסוליות, שכן יש לשלוח את הבקשה ישירות למשרדים.

 

3.היכן מבקשים תעודה יהודית-ספרדית?

 

בדרך כלל אתם יכולים לבקש הקהילה היהודית בעיר שלכם לספק לכם את התעודה. אמנם, אם מסיבה כלשהי, הקהילה אינה מוכנה לספק לכם את התעודה אנו יכולים לסייע לכם, לאחר הערכת המקרה שלכם, כדי לקבל את האישור הדרוש לתחילת התהליך המתאים.

 

4.שם המשפחה שלי נכלל ברשימת השמות הספרדים, אך אינני יהודי. האם אני יכול להגיש בקשה לאזרחות ספרדית?

 

שם המשפחה הספרדי הוא רק סימן טוב זה שאומר שאתם יכולים לבקש אזרחות בהתאמה. אך, זה לא מספיק כדי להמשיך את התהליך על בסיס זה בלבד. עליכם לספק מחקר שנערך על ידי איש מקצוע המאשר כי שם המשפחה שלכם ואת שם המשפחה של כמה מההורים שלכם אכן שייך לשושלת הספרדית. וגם אז, זה לא יהיה מספיק, כי זה יהיה צריך להיות מלווה על ידי ראיות נוספות. מסיבה זו, אנו ממליצים לפנות אלינו כדי לבדוק אם אתם זכאים ליישם את החקיקות הרלוונטיות.

 

 

  1. אם רק אחד מההודים הינו ממוצא יהודי-ספרדי, איך ההליך תקף עליהם ועל הילדים שלהם?

 

אם אחד ההורים הוא ספרדי, לילדיהם או לצאצאיהם יש זכות לפנות לאזרחות הספרדית או פורטוגזית. לידיעתכם, החוק אינו מתחשב במושגים דתיים, לכן חשוב ליצור קשר עם אנשי מקצוע שיכולים לייעץ לכם בצורה נכונה ביותר לגבי ביצוע בקשתכם.

אם ברצונכם לקבל את עזרתנו,אנא צורו איתנו קשר.

 

 

  1. אם אנחנו רוצים להגיש בקשה לאזרחות ספרדית, האם נחוץ להגיע לספרד על מנת לקבל אותה?

 

בהשוואה לפורטוגל, החקיקה הספרדית מבקשת מועמדים מעל גיל 18, לנסוע לספרד לחתום על הבקשה מול נוטריון מקומי. במקרה של פורטוגל, אין צורך לנסוע לארץ כדי לקבל את האזרחות.

 

  1. כמה זמן נמשך ההליך?

 

במקרה של המבקשים אזרחות ספרדית, התהליך נמשך בערך 15 – 18 חודשים.

 

במקרה של המבקשים אזרחות פורטוגזית, התהליך צריך לקחת עד 24 – 30 חודשים בערך. עם זאת, היתרון העיקרי של בעל אזרחות פורטוגזית, הם השירותים אשר תהליך זה מציע בהשוואה לחקיקה הספרדית

 

כדי לקבל ייעוץ ופרטים נוספים, אנא צרו איתנו קשר.

 

 

 

 

 

 

 

. 8. מתי צריך להתגבר על ידע תרבותי וחוקתי

 

את המבחן הספרדי ניתן לקחת בערי הבירה העיקריות של העולם. אנו יכולים לסייע לכם עם השיעורים הדרושים כדי להתמודד עם בדיקות אלה.

אם תרצו לקבל פרטים נוספים על נושא זה ולקבל ייעוץ טוב יותר, אנא צרו קשר